Norway

12:59

 

Tak sedím konečně u počítače a dávám dohromady článek z Norska, kde jsem byla koncem června. Protože je to obrovská země, chtěli jsme si ji projet autem. Podle mě je to nejlepší řešení, pokud se vám nedělá v autě tak špatně jako mně... První den v Norsku jsme si zběžně prohlédli Oslo, ale to jsme si nechávali na konec dovolené, protože jsme se chtěli nejdřív dostat víc na sever. Na kolech jsme si projeli olympijské městečko Lilehammer (outfit post), které je naprosto kouzelné a určitě ho nesmíte vynechat, pokud se sem na sever někdy vydáte! Čím víc severněji jsme byli, tím častěji se objevovaly fjordy, trolí stezky, teploty byly jak na houpačce a polární den je celkem matoucí. Slunce zapadá třeba v 1 a vychází už ve 3, ale nikdy není úplná tma. Nejseverněji jsme byli v Alesundu, u moře. Měli jsme kolem 30 stupňů a spíš bych věřila tomu, že jsme někde v Řecku než ve Skandinávii, kdyby na vrcholcích hor nebyl sníh. Cestou zpět jsme zastavovali u ledovce Jostedalsbreen, který byl asi ze všeho nejhezčí a nejfotogeničtější, protože jsme sem dorazili, když bylo Slunce těsně nad horami. Další zastávkou bylo Oslo, které je hezké, ale je tu spousta lidí. Poslední den v Norsku jsme strávili trošku nákupně, protože jsme se potřebovali zbavit norských korun. To nebyl zas takový problém, protože VŠECHNO je tu abnormálně drahé. Pro představu tyčinka Snickers tu vyjde cca na 100kč. Jako suvenýr jsem si odvezla svoji vysněnou Norway mikinu a spoustu jídla - určitě vyzkoušejte jejich čokolády nebo marmelády (malinová je super)! Do Norska bych se klidně zase vrátila, je to úžasná země s nádhernou přírodou, jak z pohádky. Všechny domy jsou postavené ze dřeva, je tu spoustu místa a klid.
Z Norska jsme nejeli přímo, ale ještě jsme si udělali zastávku v Kodani, kterou jsme si dopoledne projeli na kolech. Je to naprosto nádherné město! Určitě bych se tam chtěla ještě někdy podívat na trochu delší dobu. Mám pár fotek, které bych vám chtěla ukázat, ale to zase příště. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 Facebook /// YouTube /// Instagram /// ASK

You Might Also Like

11 komentářů

 1. Wau,nádherné fotky,tiež by som chcela Nórsko navštíviť,úžasne píšeš <3
  www.lauragrecnarova.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 2. Naozaj krásne fotky! Závidím ti že si bola v Norsku :) Určite tam bolo krásne a výlet si si užila :)

  OdpovědětVymazat
 3. na sever bych se chtěla hrozně podívat, ale ta snickerska mě nepotěšila :D

  OdpovědětVymazat
 4. jeeeeee norskooo (chci tam moc)
  na clanek jsem se tesila a je super, hezky se to cetlo a koukalo <3

  OdpovědětVymazat
 5. s cim su robene tie fotky prosim?

  OdpovědětVymazat
 6. Wau! Vyzerá to tam ako z rozprávky :) Niekedy sa tam určite musím pozrieť :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 7. uplne vzpominam, jak jsme minulej rok byli na stejných místerch<3 je to tam nádhera!!

  OdpovědětVymazat
 8. neskutočne nádherné fotky, tá krajina je dychberúca... taký pokoj úplne :)))

  OdpovědětVymazat
 9. No mě se fotky nějak nechtějí zobrazit, škoda. Každopádně do Skandinávie už se taky nějakou dobu chystám na tu nádhernou přírodu a klid. Určitě by chtěla aspoň na měsíc, jinak už si to za jinak pomalu plánovat shánět letenky a zařizovat jak s takovým parkováním u letiště, a tak nějak s dopravou tam.

  OdpovědětVymazat

Subscribe