DIY | semišové body

18:23


Jak už jsem psala na Facebooku, semišové kousky se objevily na každém fashion weeku a najdeme je všude v obchodech. Většina z nich se mi zdá předražená nebo ne moc kvalitní, takže jsem se rozhodla, že si materiál seženu sama a něco si ušiji. Tuhle krásně žlutou látku, která přesně splňovala moje přání trvající už od jarního MBPFW, kdy jsem měla tenhle Chatty outfit, pod který mi oblékly něco podobného (jen jejich body nemělo ramínka a, jak jsem zjistila později, použily nějaký ještě lepší materiál), jsem sehnala ve Flex-tex. Obecně se látky dost špatně shánějí, ale tady měli slušný výběr a určitě si tu každý přijde na své.
Semišová látku, kterou jsem si vybrala, není ale úplně vhodná na body. Je bohužel moc pevná, takže jsem spodek body nemohla udělat úplně na tělo, což mě mrzí. Pokud plánujete něco podobného, tak si 100% zkontrolujte pružnost! Možná by to fungovalo, kdyby body nemělo zmíněná ramínka, ale tak mám ponaučení pro příště.

A jak jsem postupovala?
Protože jsem neměla doma střih na body, musela jsem si ho vytvořit sama. Vzala jsem si body, které už jsem měl, a překreslila polovinu přední a polovinu zadní strany na papír. Látka se totiž stříhá přeložená, aby byly obě dvě části předního / zadního dílu souměrné. Vždycky si přikresluji ještě cca 1-2 cm navíc kvůli švům. Udělala jsem navíc jednu drobnou úpravu, a to že jsem udělala hlubší výstřih na zádech.
Pak oba kousky začistíme a sešijeme k sobě. Nebudeme okraje ohýbat a přišívat, aby vypadaly lépe a netřepily se, ale použijeme šikmý proužek - to znamená, že si na šikmo ze zbylé látky ustřihneme proužky odpovídajících rozměrů a přišijeme je k okrajům (jako bychom chtěli přišít prostě jen další zadní díl). Tím předejdeme nelichotivému odchlipování látky (doporučuji si najít ještě fotonávod na internetu, protože si nejsem jistá, jestli to vysvětluji srozumitelně bez nějaké názorné ukázky).
Kvůli svému hlubšímu výstřihu na zádech jsem ještě přidávala gumu a hodně natažený kratší šikmý kroužek, aby mi ramínka nepadala z ramen.

Jak se vám body líbí? Tvoříte si taky sami nějaké kousky tak, aby odpovídaly vašim představám? 


You Might Also Like

6 komentářů

 1. Krásný body, já semiš moc nemusím, tak ho moc, spíš vůbec nenosím, jinak se mi moc líbí ta barva, je taková podzimní :)
  allaboutcandyslife.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Já na vlastní tvoření nemám moc odvahu :D Ale musím říct že ty jsi rozhodně moc šikovná :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
 3. To je super, vypadá to skvěle:-)
  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Semiš se mi obvykle moc nelíbí, ale tohle je opravdu dokonalé!:):3 A jako vždy- boží fotky!:):3

  OdpovědětVymazat
 5. i think this dress good for fashion. i am a designer. this deshign is so beautiful. thank you for your post
  http://damoseoportfolio.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat

Subscribe