Poland | Krakow

8:00


Od Krakova nás nedělí zase tak dlouhá cesta, a i přesto jsem se tam tohle léto zastavila poprvé v životě. A moje pocity? Město stojí za prohlídku, ale že bych se tam ráda opětovně vracela, to asi ne. Pokud se do Krakova chystáte, rozhodně nevynechejte Wawel, je fascinující, a obecně židovské části. Všude po městě jsou všelijaké čokoládovny, malé kavárničky a restaurace. Pro ty, kteří se v jídle vyžívají, by to možná mohl být i ráj, ale já jsem potravinově velmi konzervativní člověk, haha, takže vám bohužel nemůžu prozradit, jak chutná nějaký typicky polský pokrm. 
Snadno se všude dostanete tramvají nebo jednoduše pěšky. Kopců tam moc nenajdete. Ve městě je spousta parků, a to i v centru, kde najdete všechna nejdůležitější historická místa. To je vlastně asi všechno, co k tomuhle městu můžu říct. Divím se, že se mi tam nestalo něco superdivného, jak to bývá zvykem. Obrázek si alespoň částečně můžete udělat sami z fotek. Co vy a Krakov? Zanechal ve vás něco víc? 
You Might Also Like

1 komentářů

  1. Tak to já jsem se do Krakowa naopak zamilovala. :) Ale to bude možná tím, že jsem tam byla o Vánocích a ta kombinace trhů, starých budov (a jak říkáš) malých obchůdků a kaváren mě prostě dostala. :)
    Young, wild and free

    OdpovědětVymazat

Subscribe