Atmosphere | MBPFW F/W16 fittingy

0:03Právě jsem přidala na YT kratší video, ve kterém je tak v kostce zachycen průběh fittingů. Chtěla bych vám tohle všechno co nejlépe přiblížit, protože je to asi něco, s čím se většina lidí nesetká. Fittingy jsou málokdy rychlé a dobře naplánované. Jinak tomu nebylo ani letos. Organizace byla mnohem lepší, ale i tak se nějaký návrhář občas (často) zpozdí nebo neví, jak přesně rozvrhnout modely atd.

Kdybych vám to měla popsat v ten moment, kdy fitting probíhá, bylo by to asi něco takového - stojíme tu už asi 20min. jak troubové, nic se neděje, návrhář nemá dodělané modely, bolí mě záda, máme žízeň, nemůžeme pít, máme hlad, nemůžeme jíst, chceme si sednout, tadáá, nemůžeme. Nuda, nuda, už si vybírá, převlékáme se, další půl hodina stání v modelu, který vlastně není ok, takže se převlékáme znovu.. aaa, ta kombinace předtím byla lepší, převlékneme se ještě jednou. Ok, takže takto je to špatně, dáme ti jiný model. Další půl hodina stání, pak se vytvoří fronta a fotí se, řeší se pořadí, a pak přichází přestávka = čekání, čekání, čekání. A celé se to opakuje znovu a znovu.

Tyhle dlouhé fittingy vždycky provází vlna nespokojenosti a vyčítání si, co tam zase děláme, haha. Takhle zpětně je to vtipné, ale v ten okamžik moc ne. Samozřejmě to nemá jen ty temné stránky, když si vzpomenu na předešlé ročníky, fittingy trvaly od rána do pozdního večera.
Také je zajímavé, jak se mi mění pohled na celé kolekce a přehlídky návrhářů, když víte, jak se chovají, jak vystupují, jaký k tomu všemu mají přístup.

Bohužel jsem nemohla natáčet přímo fittingy, abych nezveřejnila video, kde by byly vidět modely před přehlídkou. Brzy přidám ještě jedno video z backstage už ze Strahova, kde pak probíhaly přehlídky.

Zajímají vás takovéhle články? Je něco konkrétního, co byste se chtěli dozvědět? 


Facebook /// YouTube /// Instagram /// ASK

You Might Also Like

1 komentářů

Subscribe