Rekonstrukce pokoje #1

22:43


Pořád mám potřebu něco předělávat, upravovat, vyrábět, a tak je asi jasné, že v mém pokoji se pořád něco vylepšuje a snaží se dosáhnout dokonalého stavu. V minulém článku jsem už naznačila asi tu největší změnu, která tu proběhla a která je teď k vidění všude kolem - postel z palet. Už kolem ní padaly otázky na asku, a tak začnu u postele.Proč jsem si palety vybrala? Vypadají skvěle, stylově, můžete si vybrat, jak velká postel bude a dají se využít mnoha způsoby. Na mou postel padlo 8 palet velikosti 120x100cm. Sehnala jsem je shodou okolností zdarma v nedalekých stavebninách, takže pokud sháníte, zkuste se nejdříve poptat v okolí, a pak až hledat inzeráty palet na prodej.
Druhou důležitou věcí byl výběr matrace. Chtěla jsem obrovskou, která bude dostatečně vysoká, aby nebylo znát, že ležím na tvrdých paletách. Ještě před touhle jsem tam měla ale obyčejnou nízkou matraci a přišlo mi to normální, takže to není žádná hrůza. Každopádně tuhle jsem sehnala ve Scontu (bohužel ji na stránkách asi nemají), kde zrovna měli na matrace akci. Má 200x200cm a vysoká je 23cm.
Co se týče všeho ostatního, prostěradla jsou z Lidlu a můžu je jen a jen doporučit. Povlečení je od Matějovského, nejpříjemnější Ikea deka všech dob a Ikea jsou i krysáci pro Mayu, zbylí plyšáci byli dárek. Mám neuvěřitelně ráda polštářky a pečlivě si je postupně vybírám vybírám. Bílý huňatý - Sconto, s geometrickými tvary - Kika, žlutý - Ikea, zlato-bílý - StarDeco. Obraz je ode mě a zavěšená hračka pro Mayu z Alfazoo.

Pruh nepokrytých palet využívám jako odkládací plochu, která podle mě vypadá skvěle. Lampička, skleněná (zapékací) dóza na šperky a svíčky jsou zase z Ikey a odtamtud mám i čtyři čtvercová zrcadla, kterými jsem podlepila prostor pod zkosenou stěnou. Nevypadá pak tak stísněně.
Další super věcí je, že palety mi takhle vytvořily v podstatě dvě patra poliček, kterým se hned dostalo svého využití. No nevypadají ty kapesníčky takhle geniálně?

Přímo nad postelí mám střešní okno, ze kterého mám nádherný výhled přímo na Velký vůz, ale kdo má podkrovní pokoj, tak ví, jaké to je v létě peklo. Doslova. Ideálním řešením jsou například tyhle Velux žaluzie nebo rolety, které jsou přímo určené pro střešní okna proti přehřívání. Přes léto mám okno takhle zatažené v podstatě nonstop.
Pro další nevyužitý prostor jsem koupila v Ikea tenhle věšák a přenesla si do pokoje všechny své bundy a kabáty. Perfektní je i ten úložný prostor nad ním, protože poliček není nikdy dost. 
Květiny jsou taky skvělým oživením, já mám nejradši kaktusy a sukulenty, ale abych tu měla i něco většího, zvolila jsem trnovou korunu a fíkus - nevyžadují nějaké speciální podmínky, a tak jsou do podkroví ideální. Dřevěné bedýnky se mi na fotkách vždycky líbily, v obchodech se prodávají celkem draze, a tak jsem zvolila vysoce úsporné řešení. V Bille je často nechávají volně k dispozici! První z nich se chystám zaplnit rostlinami a sklem (lahev - Pepco, starou broušenou misku jsem našla na půdě ♥) a ta druhá je na foťáky a všechno příslušenství k nim. Karafa na víno vedle je taky z Pepca (mají tam superlevné supervěci).
V pokoji mi ale pořád zbývají místa, která jsem ještě pořádně nevymyslela a díky kterým tu bude i nějaký DIY článek. 
1. mám tu nějaké holé stěny, které by vypadaly líp zaplněné, a tak vymýšlím obrazy, které bych ráda vytvořila. 
2. místo u stolu - určitě bych chtěla přidat nějaké květiny nebo něco, co by hezky zaplnilo ten volný prostor. Nenapadá vás něco zajímavého, co by se tam hodilo? Na stěnu vpravo by zase mohly přijít nějaké obrázky, na stěně vlevo je pak pruh černé tabule, kterou jsem objednávala už před delší dobou na slevomatu. Pořád u ní nevím, jestli ji nechat takhle nebo pokreslit / popsat. Poslední a největší problém je ale okno. Mám v pokoji jen dvě, střešní a tohle, které ale nemůžu mít roztažené kvůli sousedům, kteří mi s oblibou do okna mávají, když náhodou odtáhnu. Zase jsem koukala na Velux žaluzie, kde mají takové ty úplně zatemňovací, což ale podle mě není moc dobrý nápad zrovna ke mně do pokoje, takže se ještě někde poohlédnu po takových těch japonských závěsech. Ty budou myslím ideálním a zároveň hezky vypadajícím řešením. Jen tedy neznám moc firem, značek, které se tímhle sortimentem zabývají. 


Snažila jsem se věci vždycky dohledat a přidat odkaz, bohužel mám většinu z nich už delší dobu, a tak už to nešlo dohledat. Doufám, že někdo dočetl až dokonce a třeba se nechal inspirovat teď, anebo najde něco zajímavého a nového až v dalším DIY článku. 

A jak jste na tom s inovacemi u vás doma vůbec vy? 

Facebook /// YouTube /// Instagram /// ASK


You Might Also Like

8 komentářů

 1. Máš to tam moc krásný, ale nejvíc mě stejně zaujala Maya, jéé <3 ale postel z palet a ty kapesnéčky tam, to je taky super!

  OdpovědětVymazat
 2. Tie palety sú skvelý nápad a vnukla si mi teda úžasnú myšlienku, ak si budem niečo zariaďovať, určite ich zvážim! A takisto máš skvelú predstavu o tom všetkom, držím palce s ďalším zapĺňaním priestoru!

  OdpovědětVymazat
 3. Mne sa takto využité palety vždy páčili:)a máš to tam naozaj pekné!
  a hej, strešné okná sú v lete naozaj výhra :D

  OdpovědětVymazat
 4. Veľmi pekne si si to zariadila! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 5. Tie palety namiesto postele vyzerajú naozaj zaujímavo :)

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 6. Také máme postel z palet, co vyrobil přítel. Nějakou dobu před zařízením bytu jsme spali na nižší matraci na parketách a bylo to znát. Pak byla nějaká akce na matraci v Lidlu, ta má výšku přes 20 cm jako ta tvoje a je to i na "tvrdých" paletách pohodlné.

  PS: Nějak se mi nezobrazují obrázky v článku.

  OdpovědětVymazat
 7. Škoda, mě se nenačítají fotky :( Ale dokážu si to živě představit máme na terase taky posezení s palet a je to super, a i málo nákladné. A o posteli taky uvažuji ale to až se přestěhujem do vlastního bytečku ale zatím jsme ve fázi hledání kouklai jsme zatím tady chceme něco v okolí Hradce Králové tak snad do léta něco seženeme.

  OdpovědětVymazat

Subscribe