#backstage | Jak se fotil editorial pro Proč ne?!

21:01


Moje úterý se neslo v duchu focení. Fotil se editorial pro magazín Proč ne?!, který představí modely návrhářů pro zářijový MBPFW. Bohužel právě kvůli tomu jsem nemohla fotit žádné oblečení, ale o tom dnešní článek není. Ráda bych zase po nějaké době přiblížila dění v backstage.

Před studiem Cash Only jsme měli sraz v 8:00, což pro mě znamenalo vstávání už v půl šesté ráno a překvapení, že nás je na focení víc. Někdy vám agentura prostě zapomene říct, co přesně za focení to je. Nevím, jestli to bylo účelné, protože jsem skupinová focení vždycky odmítala, ale tak to už nezměním. Na jednu stranu to pro mě bylo zklamání, protože skupinová fotka je prostě do booku nepoužitelná, na stranu druhou tam ale byly holky, se kterými se už dlouho znám a rozumím si s nimi. Přípravy, make-up a vlasy probíhaly hodně pozvolna. Na hlavách nám vykouzlili opět všemi oblíbený wet look = tuny špatně smývatelného gelu, který vytvoří na hlavě neproniknutelnou tvrdou helmu a úsměvy na tvářích kolemjdoucích, až se z focení budete potřebovat dostat domů. To jsem napsala hodně s rezervou. Sice se říká, jak na vás v Praze nikdo nekouká, nesměje, no a kam se na ni hrabou menší města. Haha, omyl. I pražáci se vám budou smát. Make-up byl naštěstí jen nude, jednoduchý. Fotit se začínalo kolem jedné odpoledne. První bylo třeba udělat společnou fotku, což není jen tak, protože nastavit naprosto správně do objektivu asi 15 lidí nepatří mezi ty nejsnazší úkoly. Ale podařilo se a po vyzkoušení několika různých formací, balancování na bednách a stolech, válení se po zemi a natáčení se možně i nemožně bylo hotovo. Poté nás fotili ještě v menších skupinkách rozdělených podle barevnosti - béžová, růžová a moje modrá. Já jsem byla ,,vyvolena'' pro model Jakuba Polanky, který se mi strašně moc líbil (možná už jen kvůli té modré) a jsem na jeho kolekci zvědavá. Končili jsme krátce před třetí a už teď se těším, až magazín vyjde. Určitě vám dám hned vědět, nejprve spíše na FB, kde se pokusím být o něco aktivnější, a pak samozřejmě i ve formě článku, který bude zaměřený spíš už na samotné modely a fashion week. 

Snad jsem alespoň někoho článkem potěšila a uvítám jakékoliv dotazy a nápady, jak vám tohle prostředí ještě lépe přiblížit.Teda pokud to někoho stále zajímá? 

Facebook /// YouTube /// Instagram /// ASK

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Super článek <3 Jsem na fotky zvědavá a doufám, že se zase na mbpfw potkáme!:*

    OdpovědětVymazat

Subscribe