Knižní tipy

8:00


O článek s tipy na knihy byl už několikrát zájem, v posledních dnech se mi to na asku otázkami na toto téma jen hemžilo, a tak mi to nedalo a tady je. 

Sirotčinec slečny Peregrinonové pro podivné děti, Podivné město a Knihovna duší je trojice na sebe navazujících knih, které jsem si neuvěřitelně oblíbila. Hlavním hrdinou je Jacob a podivné děti - ty jsou rozmístěné v časových smyčkách, kde se musejí schovávat před stále se zvětšujícím nebezpečím. Jde o sci-fi, fantasy literaturu, a tak není nouze o všemožné nadpřirozeno. Chápu, že tohle spousta lidí nemusí, ale mě osobně tyhle knihy vždycky lákaly, i když málokterá je napsaná tak nějak kvalitněji. Spousta z nich se sobě podobá, což je myslím nejlépe vidět na takových těch upírských ságách, ale řekla bych, že konkrétně téhle trojici se podařilo vybočit z řady. Není to žádné složité čtení, spíše pro oddych a nedoporučila bych ji asi takovým těm supernáročným čtenářům, kteří v knize hledají něco víc, i když to tam třeba ani nemá být, protože přeci ne každá kniha má mít hlubokou myšlenku. Zbytečně má pak spousta knih špatné hodnocení.  Pro mě tohle byly přesně ty knihy, které přečtu jedním dechem a budu netrpělivě čekat na další vydání. Je tu ještě někdo, kdo si je tak moc oblíbil, nebo možná naopak nějaký odpůrce? The Thirteen Stones je knížka, ke které bych se asi nebýt Oliho nikdy nedostala. Napsala ji jeho teta a měla jsem obrovskou radost, když jsem ji našla ve schránce i s věnováním (a čokoládou ♥). Je řazena ke ,,spiritual fantasy", což pro mě znělo dost zajímavě, a tak jsem byla hodně zvědavá, jak se mi nakonec bude líbit. Příběh vypráví o Kirsten, které zemřela babička, po jejíž smrti pak postupně odhaluje svoje zvláštní a tajemné dědictví, setkává se se svým strážným andělem a spoustou nadpřirozených sil. Téměř až do konce knihy jsem musela přemýšlet nad tím, jestli to je pravda nebo není, jestli něco takového existuje nebo ne... a vlastně si tím pořád nejsem jistá! Donutila mě zamýšlet se nad opravdu zvláštními věcmi a lehce zpochybňovat to, čemu bych běžně neuvěřila. Četla se snadno, i když se tam objevovalo pár skotských výrazů, které jsem opravdu neznala. Můžu ji jen a jen doporučit, takže pokud se nebojíte četby v angličtině a nadpřirozena, můžete si ji koupit v elektronické podobě na AmazonuMám slabost pro krásné fotky, osamocená místa a ráda bych si jednou pořídila nějakou klidně menší chatku daleko od civilizace. Pokud je tu někdo další takový, tak se rozhodně investice do knihy Cabin Porn vyplatí! Byla jsem za Zuzkou v ZOOTu, abych něco vyřídila, a tak jsme si nějak povídaly, až jsme se dostaly k dárkům, a to konkrétně ke knihám. Jakmile mi Zuzka začala vyprávět o téhle, věděla jsem, že ji prostě musím mít za každou cenu. Rychlostí blesku jsem se vracela domů, sedla k počítači a objednávala. Prohlížím si ji snad každý den a pořád jsem fascinovaná. Tolik krásných příběhů a ty fotky? Není lepších. ♥ Poslední dvě knihy shrnu spíše v krátkosti, protože jsou už z minulého léta, ale i tak bych byla ráda, kdyby tu měly svoje místo.
Osvětimská knihovnice vypráví příběh z koncentračního tábora, který  je inspirovaný skutečnými událostmi. Většina postav v knize opravdu žila a byla tam, přímo hlavní hrdinka ještě navíc byla v kontaktu se spisovatelem a pomáhala při sestavování příběhu. Na konci knihy je i její příběh a komentář. 
Zlodějka knih je další knihou z válečného období. Hlavní hrdinka Liesel žije v adoptivní rodině a je zde zachycen její každodenní a trochu nevšední život, protože vyprávění začíná roku 1939 v malém německém městě. Na zvláštnosti přidává i fakt, že celý příběh je brán z pohledu smrti a sama smrt ho i vypráví. 

A která kniha se v poslední době líbila vám?  Facebook /// YouTube /// Instagram /// ASK

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Vyzerajú zaujímavo, tá zlodejka kníh ma veľmi zaujala:)

  Letná giveaway na blogu!

  OdpovědětVymazat
 2. great books! would you like to follow each other on google friend connect and google plus? If you follow me,
  I will follow you back after it. ^^
  www.tomntins.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě velmi zaujala kniha Základy metafyziky mravů od Immanuela Kanta!! Vřele ji mohu s klidným srdcem doporučit, skvěle se čte a člověku téměř změní život. <3

   Vymazat

Subscribe