MBPFW SS17 | den 3

8:00

Petra Ptáčková | ODIVI | Jakub Polanka

Poslední den MBPFW odstartovala jedinečná Petra Ptáčková. Její modely myslím každý z nás snadno odliší od ostatních, opět bylo mnoho z nich variabilních - třeba batoh, který se pak rozložil na bundu apod. Přehlídka byla originální, i když jsme pro projití mola nezacházeli do backstage, ale zůstávali tam celkem dlouho stát před lidmi, takže pro mě byla i tou ,,nejstresovatější''. To nesnášíím!

Po Pétě přišlo dlouhé prezentování kolekcí studentů UMPRUM. Vše se neslo v duchu Japonska, kde byli studenti na stáži. Můj první model, který jsem bohužel nikde nenašla vyfocený, byl od Terezy Kanyzové, další fotografie modelů najdete úplně dole v článku - jednodílné plavky s jakousi ?kabelkou? přes rameno a model duch od Kateřiny Plamitzerové.      

Přehlídka ODIVI na sebe strhla pozornost díky raperům, kteří ještě za šera přišli na molo, kde se jakoby nic celou dobu poflakovali, házeli (nám bohužel pod nohy) kelímky, natáčeli si videa na mobil, a až postupem času se začlenili mezi nás modelky (trošku dost krkolomně a zmateně, protože se to necvičilo a my to ani nevěděly, ale začlenili...). Atmosféru ještě doplňovala rozsvícená X na stěnách po celé délce mola a celkem drsně zvolená hudba. Modely byly typicky ,,odivovské'', takže prostě neobjevily Ameriku, ale spoustu z nich bych si hned brala domů. 

Za mě pro svou atmosféru naprosto nejlepší přehlídka celého fashion weeku začínala v 19:00. A kdo jiný by to mohl být než Jakub Polanka. Při tvorbě se nechal inspirovat svou babičkou - skloubil eleganci s ,,módou'' automechaničky dámy. Moc se mi líbila myšlenka a i plno kousků. Nejradši bych si tu mikinu po přehlídce ani nesundavala a hned šla domů. Na obličeji jsme každá měla písmeno. Dohromady jsme pak při defilé složily nápis Kéž mám odvahu andulek zpívajících v mrazu a mohly jsme tančit v rytmu písničky I can boogie. Pro mě to byl vážně nejkrásnější zážitek, i když jsem vlastně asi ani vůbec netancovala, tak odvážná prostě nejsem. Jen jsem vnímala všechno kolem sebe a kupodivu se nebála! Myslím, že tohle se líbilo snad bez výjimky všem, kteří tam v tu chvíli mohli být.

Úplně poslední přehlídka, která byla na speciální pozvánky a není bohužel nafocená, Fashion Code by Luxury Brand Management byla úplně nejhorší, co se příprav týče. Předcházel jí asi čtyřhodinový únavný fitting a několik zkoušek choreografie, včetně jedné oblékané, v malých botách. V průběhu přehlídky se klientům představilo hned několik světově známých značek jako Tom Ford, Versace, Valentino a další. 

Tak kdo je vaším celkovým favoritem letošního MBPFW? Jak se vám líbila lokace?    


Kateřina Plamitzerová

Fotografie: 
    oficiální fotografie www.mbpfw.cz
    Petr Dolejš Koch 

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Mně se asi nejvíce líbí Jakub Polanka a ODIVI :) já teda prostory znám jen, co vidím z fotek a vypadá to super, i když minulý se mi možná zamlouval více :)
  Young, wild and free

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jedni z mých oblíbenců :) Strahov byl krásný, jak to bylo vše laděné do bílé, ale teda místa tam bylo minimum. Oproti tomu byly garáže Kotvy luxus, ale bohužel na úkor fotek... to bylo trochu nedotažené :/

   Vymazat
 2. ODIVI, to je proste nadhera. Od nich se mi libi fakt vsechno.
  Vypadas uzasne!:)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj, ráda čtu tvé články. Tento o módní přehlídce je super. Zaujaly na jedné fotce plavky. A také to mě inspirovalo, že jsi budu muset pořídit nové jednodílné plavky na dovolenou k moři. Dívala jsem se na netu a jedněch webových stránkách se mi pár takových jednodílných plavek líbilo. Hned jsem si jedny objednala. Přeji překrásný den.

  OdpovědětVymazat

Subscribe