DIY | Betonový popelník | Concrete Ashtray

16:05


Kdo mě sleduje na Facebooku, možná už viděl video, které jsem nahrála na YouTube. Už pěkně dlouhou dobu jsem všude vídala výrobky právě z betonu a naprosto mě uchvátily. Dlouho před Vánocemi jsem měla už koupený beton, ale trvalo mi, než jsem se k tvoření dostala. Popelník jsem dávala jako vánoční dárek a celý postup jsem dělala podle sebe, tak se s vámi ráda podělím o své postřehy, kdybyste se do práce s betonem taky rozhodli pustit. 

Potřeby: 
 • beton
  Tohle byla nejzapeklitější věc, ale v Hornbachu mi nakonec poradili, protože v klasickém betonu jsou prý různé kousky a nevypadalo by to dobře; koupila jsem si tedy 5 kg stavební malty za 155 Kč. Je sice dražší, ale jemnější, a tak bude výsledek čistší a bez hrbolků. 
 • karton
 • lepenka
 • nůžky/nůž a tužka
 • brusný papír
 • lak ve spreji nebo jinou formu barvy,  která bude vypadat na betonu hezky 

Postup: 
 1. Tvorba formy - ať už se rozhodnete pro jakýkoliv výrobek z betonu, budete potřebovat formu. Při tvorbě květináčů atd. je to snadné, zkrátka použijete jako formu květináč, ale tady jsem chtěla docílit asymetrického vzhledu, a tak jsem si formu vyrobila sama. Karton je asi nejvhodnější materiál. Stačí se jen ujistit, že nikde nejsou větší hrbolky, které by se nedaly zabrousit (viz moje obalená miska - nikdy nic neobalujte!!).
 2. Beton - můžete se řídit návodem na obalu nebo prostě množství vody a betonu odhadnout, jak jsem to udělala i já. Není to nic složitého. Pak ho nalijte do formy a překryjte něčím těžkým.
 3. Schnutí - čas tvrdnutí a schnutí bude napsaný na obalu, ale vzhledem k tomu, že jsem přidala do prášku až moc vody, jsem čekala dva dny, než jsem si byla jistá, že můžu s popelníkem pracovat dál.  
 4. Broušení - až vyndáte suchý výrobek z formy, nebude úplně dokonalý. Je ho potřeba obrousit brusným papírem. Jde to kupodivu snadno, a pokud vám nikde nevznikla větší vada, je to záležitost pár minut. 
 5. Nakonec stačí na vylepšení nějaká barva. Na vnitřek popelníku jsem použila černý lak s metalickým odleskem (přesný název je ve videu a je, světe div se, z Lidlu, cenu bohužel nevím) a jako druhou barvu jsem zvolila měděnou (přesný název je opět ve videu, kupovala jsem ho v Hornbachu a stál kolem 250 Kč).Zkoušeli jste už vyrábět něco z betonu? Jak se vám tyhle doplňky líbí? You Might Also Like

7 komentářů

 1. Takže jen malta? Bez cementu?
  Já kupuji v Obi hobby beton, pytle po 25 kg a jsou bez kousků :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak :) Vím, že jsem se o tomhle už bavila s kamarádem, který se divil, protože je prý příprava betonu komplikovanější, ale tady stačí jen smíchání s vodou.
   Jee a děkuji tedy za tip! Podívám se na něj. :)

   Vymazat
 2. To je boží! Někdy si v duchu nadávám, proč jsem takový antitalent na různá tvoření a DIY :D :)

  VEA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díky! :) A není to nic složitého, takže bys to určitě zvládla.

   Vymazat
 3. Ja síce nefajčím, ale ten popolník je nádherný! <3 Asi sa inšpirujem a vytvorím ho kamarátke :D
  WITH GREY WOLF

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bude to super dárek, sestřence, které jsem ho dávala já, se taky moc líbil. :)

   Vymazat

Subscribe