DIY | GOT throne

8:00


Nedávno jsem na YouTube narazila na kanál Natural Nerd. Jedná se o pár, který natáčí DIY videa, a jedním z videí byl právě návod na to, jak vyrobit tenhle Game of Thrones trůn/dokovací stanici pro mobil. Ačkoliv nejsem vůbec fanynka seriálu, musím uznat, že prostředí v něm, kam rozhodně patří i tenhle trůn, je zpracováno nádherně. 

Potřeby:
 • karton
 • polystyren
 • lepicí pistole
 • plastové meče
 • černý sprej s metalickým efektem


Týden nato, co jsem video viděla, jsem skočila do domácích potřeb pro plastové meče a začala s výrobou. Místo toho, abych základ složitě dělala ze dřeva, jsem zvolila karton a dovnitř dala závaží, aby se trůn nepřevažoval. Na boční zkosené strany, prohnutý zadní díl a opěradla jsem použila polystyren. Fungovalo to perfektně. Na spojení několika dílů z kartonu jsem použila izolepu, na vše ostatní pak už jen lepicí pistoli. Dozadu na sedadlo jsem obkreslila spodek mobilu a vyřízla otvor tak, aby tam dokonale seděl. Ve videu udělali z trůnu dokovací stanici, kterou ale já na stole nepotřebuji, takže jsem ho sice udělala tak, aby na ni šel rychle předělat, ale nevkládala jsem do něj kabel. Z většiny mečů jsem odstranila rukojeť a postupně je začala přilepovat k základu. Celý tenhle proces zabral rozhodně nejvíc času, popravdě mnohem víc, než jsem čekala. Snažila jsem se ale vážně zaplnit veškerá volná místa, která zůstala. Na sedadle je potřeba meče zahnout. Ve videu je vždy nejprve nahřáli, pak teprve ohnuli a přilepili. Zjistila jsem ale, že to vůbec není potřeba. Lepidlo z pistole je dostatečně horké na to, aby se meč dal přehnout a přilepit jen z pomocí něj. 
Na závěr jsem celý trůn přestříkala černým sprejem s metalickým efektem, takže trůn vypadá jako z kovu. Ve videu používali nejprve jen černý sprej a následně nanášeli štětcem stříbrnou barvu s kovovým efektem. Kovového vzhledu se ale dá dosáhnout mnoha cestami, takže si každý může zkrátka zvolit to, co mu nejvíce vyhovuje a co se mu zdá nejhezčí. 

Co na trůn říkáte? Facebook | YouTube | Instagram | ASK 

You Might Also Like

6 komentářů

 1. Wau! perfektní nápad a skvěle provedené. :) Jsi šikula!
  Měj se, Stepanka T

  www.corculum.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Vypadá to fakt bozsky, ale neměla bych na to asi trpelivost :D
  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
 3. WOW!
  To je naprosto geniální!


  http://melissaunicorn.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Nielenže je ten nápad geniálny, ale vôbec by mi nenapadlo na to použiť práve takéto plastové meče (aj keď som videla názov článku a hneď prvú fotku, tak som vážne netušila, ako sa ti toto podarilo a myslela som si, že budeš používať predražené veci, ktoré človek zoženie len cez Amazon alebo čínske e-shopy s poštovným vyšším ako samotná objednávka)! Vyzerá to jednoducho úžasne! ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovědětVymazat

Subscribe