Switzerland, Mont Blanc | France

8:00


Týden před začátkem fashion weeku jsem trávila přejížděním a výlety mezi Francií a Švýcarskem. S rodinou. Nerada bych vás nudila turistickými informacemi, které bych hledala někde na internetu, takže to vezmu zkrátka tak, jak jsem to v danou chvíli prožívala, protože co by to bylo za rodinný výlet, kdyby se minimálně polovina věcí nezvrtla. Problém první: ubytování. To si výjimečně vzal na starosti taťka. Jakmile dělá něco on, jsou z toho buď všichni nadšení, nebo je to naprostá katastrofa. A hádejte co? Ano, byla to ta druhá možnost. Sice ubytování zařídil, ale po příjezdu jsme zjistili, že je v pokoji jen jedna postel. Bravo! Roztáhli jsme si gauč, spát se tam dalo, ale takhle všichni pohromadě... byla to kalamita. Myslím, že si to dokážete dobře představit. Naším hlavním cílem byla Ženeva a tamní jezero. Nik s taťkou to brali hlavně sportovně, takže si vzali kola a jezdili, my s mamkou jsme občas jezdily s nimi, ale chtěly jsme se i koupat a projít si město. Musím říct, že se mi tam vážně líbilo, Ženeva je krásná a našla jsem tam spoustu zajímavých výloh, které teď použiji jako předlohu ke svým dalším projektům. (ďábelský smích) Jediné, co mě překvapilo, byly kameny v jezeře, což jsem si dopředu nezjistila. Možná i kvůli nim se tam nikdo nekoupal, ale mě samozřejmě nemohly zastavit. Jen jsem si raději nestoupala. Divím se, že se mi nic nestalo. 
Mimo město jsme si vyšli na Mont Saleve. To můžu jedině doporučit, některé stezky vedou skrze výběhy pro krávy, z čehož jsem byla samozřejmě asi nejvíc nadšená. Zavedla bych to i všude tady v Čechách. 
Nezapomněli jsme samozřejmě ani na Mont Blanc, bohužel jsme ale neměli dopředu rezervované vstupenky (to doporučuji!), a tak jsme vyjeli lanovkou jen do dvou tisíc metrů na protilehlou horu. Nádherné. Kdyby bylo vše na mně, zůstali bychom v horách mnohem déle. 
Co se týče jídla, nemám opět žádné dlouhé povídání. Jím všude to samé, ALE ve Švýcarsku jsem ochutnala sýrové fondue. Mňam. A také jsem si nemohla odpustit levandulovou zmrzlinu. Druhé mňam. 

Máte raději města nebo hory? Byli jste nahoře na Mont Blanc vyhlídce?
  

Facebook | YouTube | Instagram | ASK 

You Might Also Like

3 komentářů

  1. To je taak krásný!! Já tam chci taky!! Má to své kouzlo.

    OdpovědětVymazat
  2. Ty fotky jsou jako vždy taaaak boží! Úplne mám chuť se zabalit a vyjet:D a levandulová zmrzka?mnaam

    OdpovědětVymazat

Subscribe